Cvičte kedykoľvek a kdekoľvek môžete. Tréning vonku je však oveľa zdravší ako tréning v interiéri. Bez ohľadu na to, či hovoríme o interiéri vášho domova alebo možno o luxusnej telocvični.

Vonku bude lepšie, pretože prístup čerstvého vzduchu zvyšuje úroveň okysličenia všetkých telesných buniek. Tiež svaly, ktoré môžu fungovať efektívnejšie vďaka krvi bohatej na kyslík, ktorá cez ne prúdi. Navyše odpor vzduchu a meniace sa podmienky povrchu sú stálym prvkom vonkajšieho cvičenia.

Vďaka nim sa tréning stáva väčšou výzvou, ktorá poskytuje viac dôvodov na hrdosť. Za zmienku tiež stojí, že vonkajšie cvičenie má lepší vplyv na ľudskú psychiku. Ak sa prostredie zmení, potom má človek kontakt s početnými podnetmi. To má veľmi pozitívny vplyv na angažovanosť v tréningu a jeho pokračovanie. Keďže jar začína už o pár dní, oplatí sa naplánovať cvičenie vonku.

Cvičenie na hrudník

Popri bicepsoch ľudia najčastejšie cvičia hrudník, no na rozdiel od bicepsov sa cvičí ťažko. Musíte to dobre poznať a vedieť, aký tréning použiť, aby bol hrudník optimálne precvičený. V takejto situácii sa samozrejme oplatí poradiť sa so skúseným trénerom, ktorý nás poučí o tom, ako takýto tréning viesť.

Cvičenie do klietky je primárne zdvíhanie činky v ľahu, no treba pamätať na to, že takáto činka by mala mať správnu váhu. Nesmie byť príliš veľká, pretože si potom pri vykonávaní takýchto cvikov môžete neprimeraným spôsobom ublížiť.

Najprv sa oplatí zabezpečiť si človeka, ktorý bude pre nás istotou v prípade, že zhodíme váhu, taký nás ochráni. Samozrejme, pri takomto tréningu treba mať aj správnu techniku, vďaka ktorej sa bude môcť hrudník správne rozvíjať a tvarovať.

Bicepsové cvičenia

Veľký obvod bicepsu je niečo, o čo sa snaží drvivá väčšina ľudí, ktorí chodia do posilňovne – sú to najmä muži, no čoraz viac žien sa rozhoduje zaviesť do svojho tréningového plánu aj solídny tréning bicepsu.

Ide o svalovú skupinu, ktorú je dosť ťažké pretrénovať, ale stále by ste mali pamätať na to, že príliš veľa nie je zdravé – nestojí za to trénovať biceps viac ako dvakrát týždenne; v opačnom prípade môžu byť účinky úplne opačné, ako sme očakávali. Za zmienku stojí, že veľké bicepsy vyzerajú najlepšie s vypracovaným tricepsovým svalom paže, teda takzvaným tricepsom, ale nie je potrebné vykonávať tieto partie súčasne – možno ich kombinovať napríklad s chrbtom, resp. hrudník.

Existuje veľa cvikov na biceps a ich modifikácií. Môže to byť napríklad zdvíhanie rúk na kazateľovi, dvíhanie predlaktia jednou rukou alebo dvíhanie činiek v stoji. Treba tiež pamätať na to, že biceps je zapojený aj do mnohých iných cvičení.

About the author