Beh či bicyklovanie sú pre mnohých príliš monotónne, príliš náročné. Nadbytočné kilogramy však samé od seba nezmiznú. Je potrebné vykonávať intenzívnu fyzickú aktivitu. Vynikajúcou voľbou môže byť kúpanie v bazéne. Plávanie vám umožňuje nielen stratiť nepotrebné kalórie, ale umožňuje vám aj zábavu.

Bazén dokonale tvaruje postavu, vytvaruje svaly rúk, zadku a nôh. Voda navyše pôsobí ako prírodný masér. Odoláva našej pokožke, vďaka čomu je oveľa pružnejšia a pevnejšia. Najdôležitejšie je, že pri plávaní sa vyplavujú endorfíny. Sú zodpovední za naše blaho.

Mnohí sa určite tiež čudujú, koľko kalórií sa dá stratiť počas hodiny plávania. Človek, ktorý za hodinu plávania váži okolo 70 kg, je schopný schudnúť cez 514 kcal. Na kúpalisku sa stále môžete zapojiť aj do zaujímavých aktivít ako napríklad Aqua aerobik. Toto je typická fitness trieda s choreografickým usporiadaním, ale vykonávaná pod vodou.

Cvičte kdekoľvek, dokonca aj na ceste domov z bazéna

Na cvičenie nepotrebujete posilňovňu. Cvičiť môžete kdekoľvek, na budovanie svalovej hmoty môžete použiť prakticky čokoľvek, počnúc váhou vlastného tela. Najlepšie benefity prináša fyzická aktivita vykonávaná vonku. Je teda čas opustiť zatuchnutú telocvičňu a rozhodnúť sa pre tréning Street Workout.

Na vykonávanie cvikov v tomto tréningovom pláne sa dá použiť prakticky čokoľvek. Počnúc kandelábrom, mestskou lavičkou, obrubníkom a dokonca aj šľahačom. Na vykonávanie týchto cvičení používate váhu vlastného tela. Základným cvikom vykonávaným pri tomto type tréningu môžu byť tradičné kliky. To však nie je koniec.

Môžete robiť príťahy na tyči alebo skôr šľahači, môžete behať po schodoch, robiť drepy na báze lavičky, strečingy, jumpingy – prakticky všetko. Najdôležitejšie je, že tréning vonku prináša najviac zdraviu prospešných výsledkov. Ak to chcete zistiť, musíte ísť von. Na internete sa oplatí čerpať aj zo skúseností ľudí, ktorí Workout Street trénujú už dlhšie.

Akýkoľvek tréning môže priniesť zranenia

Každý, kto sa rozhodne intenzívne trénovať, musí byť citlivý na riziko zranenia. A na to, aby ste sa im vyhli, nestačí robiť cvičenia presne. Niekedy sú veci zložitejšie. Medzi najčastejšie zranenia po tréningu patria bolesti ramien a driekovej chrbtice.

Môže nám hroziť aj vážnejšie poškodenie svalov. Mnoho faktorov ovplyvňuje náchylnosť k zraneniu. Stojí za zmienku, že nie je dôležité len to, čo robíme na samotnom tréningu, ale aj „okolo neho“. O bezpečnosti našich svalov rozhoduje okrem iného aj to, či im dáme čas na regeneráciu. Samozrejme, musíme pamätať na prestávky na regeneráciu svalov, ale to nie je všetko.

Dôležité je aj to, či im zabezpečíme stavebný materiál. To im umožňuje nielen rásť, ale aj eliminovať škody, ktoré sú nevyhnutné počas intenzívneho tréningu. Takže čím zdravšie budeme jesť, tým lepšie budú účinky tréningu. Budeme odolnejší voči zraneniam, menej sa unavíme a tréningy nám budú môcť priniesť skutočnú radosť.

About the author