Silné a spoľahlivé svaly sú cenné aktivity pre každého, kto dbá na zdravý životný štýl a fyzickú kondíciu. Jedným z regiónov, kde je veľa ľudí, sú svaly zadok, známy ako gluteal svaly alebo glutes. Spodným aspektom cviku sú gluteály, ktoré nielenže pomáhajú poháňať zadnú časť zadku, ale podporujú aj hladké chvenie tela, stabilizujú chrbticu a zlepšujú konskú silu pri rôznych pohybových aktivitách.

Aké sú najlepšie cviky na lepok? V tejto časti krajiny sa pozrieme na niektoré z najdôležitejších cvikov, ktoré si môžete pridať do svojho tréningového plánu.

Drep

Namažte ich jedným z najkomplexnejších a najúčinnejších cvikov na spodnú stranu tela vrátane zadku. Pred plynulým vykonaním drepu sa nohy položia na plecia, ruky sa môžu triasť pred sebou alebo sa dajú položiť na posteľ. Pomaly sú naklonené nadol, kým kým stehná nebudú vo vodorovnej polohe alebo nižšie. Po nich nasleduje pomalé vrátenie do východiskovej polohy. Drep je veľmi účinný na výživu a varenie bezlepkových svalov.

Hip thrust

Hip thrust je cvik, ktorý je zameraný priamo na gluteálne svaly. Predbehnutie hip thrustu si ľahnite na chrbát a nohy položte na ramená. S rukami položenými na podlahe pri boku zdvíhajte panvu smerom nahor, čím napínate glutes. Chvíľu držte vrchnej pozície a potom sa pomaly vráťte späť na zem. Opakujte tento pohyb dvakrát. Hip thrust je veľmi účinný na vyživenie zadku a zlepšenie istoty zadku.

Výpady

Výpady sú skôr výsledkom cvikom na gluteály. Postavte sa vzpriamene s Jednou nohou vpred a druhou vzadu. Pomaly sú naklonené nadol, kde obe kolená nie sú zakryté pod pravým uchom. Potom sa pomaly vráťte do východnej polohy a menu noh je zbalené. Výpady nielenže vyživujú glutes, ale aj nohy a stehna.

Okrem týchto niekoľkých potravín existuje veľa potravín, ktoré môžete pridať do svojho tréningového plánu na posilnenie zadku. Medzi ne patria napríklad mŕtvy ťah, zvedanie nôh, mostík a mnoho ďalších. Je dôležité si uvedomiť, že každý človek je iný a preto je dôležité vybrať si cviky, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám a schopnostiam.

Pri cvičení zadku je dôležité starať sa o správnu správnu techniku ​​a zvyšovať záťaž, aby boli dobre kŕmené. Je tiež vhodné kombinovať cviky na glutes s cvičením na iné časti tela tak, aby dosiahli celkovú rovnováha a harmóniu vášho tréningu.

Zhrnutie

Gluteálne svaly sú súčasťou nášho tela a ich výživa prináša mnoho výhod pre našu veľkú časť a zdravie. Drepy, hip thrusty, crashe a mnoho ďalších cvikov vám môže pomôcť pri jedení a spevnení zadku. Nezabúdajte na zvyšovanie správnej techniky, progresujte záťaž a kombinované cvičenie zadku s cvičením na inú časť tela. Venujte dostatok zjavného precvičenia lepku svalov a získajte silný, istý a dobre formovaný zadok.

About the author