Pri silovom tréningu, na rozdiel od zdania, nie je najdôležitejšia intenzita konkrétnych tréningových jednotiek, ale presná technika vykonávaných cvikov. Okrem toho by sa mala venovať osobitná pozornosť každodennej strave. Pri budovaní svalovej hmoty hrajú kľúčovú úlohu najdôležitejšie živiny, ktoré by mali byť telu dodávané v správnom pomere.

Alternatívou dobre zostavenej stravy je správna suplementácia organizmu športovca. Dôležitý je samozrejme aj správne zostavený tréningový plán. 3-dňový masový tréning zahŕňa pravidelné cvičenie tri dni v týždni. Dôležité je nechať si medzi tréningami aspoň jeden deň voľna – svalom tak poskytnete dostatok času na regeneráciu.

Tréningový plán by mal cviky rozdeliť do skupín, ktoré rozvíjajú konkrétne svalové skupiny – napríklad – v pondelok by ste sa mali zamerať na budovanie svalov nôh, v stredu na posilňovanie chrbta a ramien a v sobotu by ste sa mali venovať cvikom na hrudník a ramená.

Insanity – tréning len pre pokročilých hráčov

Insanity training je jednou z najťažších variácií fitness hodín. Ide o cvičenia pre trénovaných ľudí s veľmi dobrou fyzickou kondíciou. Tento tréning pozostáva z extrémne náročných kardio cvičení, do ktorých sa zapája prevažná väčšina svalových skupín.

Ak sa niekto rozhodne pre takýto tréning, znamená to, že na to má naozaj fyzické schopnosti. Insanity je tréningový plán na deväť týždňov tréningu. Intenzita cvičení sa mení z týždňa na týždeň, ale vo všeobecnosti je to ťažké počas celého tréningového obdobia. Len piaty týždeň tréningového plánu je oddychový, v ktorom by sa mali svaly zotaviť.

Ak niekto uvažuje o prihlásení sa na tréning šialenstva, mal by sa na to vopred pripraviť. Najlepším základom pre tento náročný tréning bude niekoľko týždňov crossfitových cvičení. Insanity možno považovať za ešte náročnejšiu formu crossfitu. Ak chceme zlepšiť fungovanie už trénovaných svalov, insanity training je odpoveďou na tieto potreby.

Online fitness tréner? Dnes je to možné

Dnes môže byť všetko online. Šport môžete trénovať aj online. Možnosti virtuálnej reality sú nekonečné. Ak chceme cvičiť fitness, ale nechce sa nám chodiť do posilňovne, stačí si zapnúť internet. Ľahko nájdeme fitness portály, kde môžeme využiť pomoc online trénera.

Rady o cvičení, odporúčania týkajúce sa stravovania či dokonca individuálne zostavený jedálny lístok – to všetko sa dá dnes mať bez opustenia domova. V určitých časoch budú online fitness tréneri viesť hodiny, ktoré všetci zaregistrovaní robia pred obrazovkou svojho počítača. Ak potrebujeme rozhovor a motiváciu, môžeme sa spojiť s trénerom cez počítač a videokomunikátor.

Niektorí ľudia to majú do najbližšieho fitness klubu naozaj ďaleko. Vďaka počítačom a sieti máte všetko na dosah ruky. Musíte však vedieť, že tieto typy služieb nie sú bezplatné. Náklady však nie sú vyššie ako náklady na permanentku do skutočného fitness klubu. Ak nemáte čas chodiť do klubu, čo tak skúsiť online fitness?

About the author