Mnoho mužov chodí do posilňovne cvičiť rôzne časti tela. Často sa však rozhodnú pre hrudník. Niektorí chcú len radiátor na hrudi a iní si chcú postaviť veľkú truhlu. Žiaľ, často sa stáva, že napriek dlhému tréningu účinky chýbajú alebo sú veľmi malé. prečo? Môže to znamenať len nedostatok vedomostí a zle zvolené cvičenia.

Ako teda urobiť veľkú hruď? Určite by ste na začiatok mali pamätať na to, že cviky by ste nemali vykonávať na rovnej, ale šikmej lavici. Ide o to, že tréning by sa mal vykonávať pod rôznymi uhlami, aby svaly mohli voľne rásť. Samozrejme, dôležité je spestrenie tréningu.

Napríklad pridávanie opakovaní, uhol cvičenia atď. Aké cviky sú dobré pre rast svalov hrudníka? Lodičky určite. Pred týmto cvičením sa však oplatí urobiť rozcvičku, ako je beh na mieste, otočky, jumping jacky atď. Potom je dôležité robiť drop sety, pretože je to hlavne o cvičení, kým nepadnete. Pred začatím tréningu stojí za to opýtať sa na spôsoby, ako rozvíjať svojho osobného trénera.

Aké sú cvičenia na hrudníku doma?

Športovci alebo amatéri precvičujú rôzne svaly tela. Dbajú však na to, aby boli účinky najviac viditeľné na hrudi. prečo? Pretože tam môžete okamžite vidieť účinky. Tréning hrudníka je možné vykonávať samostatne doma aj v posilňovni s pomocou trénera alebo samostatne. Aké sú cvičenia? Najobľúbenejšie sú lodičky.

Najčastejšou chybou začiatočníkov je, že si myslia, že bez diéty je možné vyvinúť hrudník. Jasné, že môže. Pri diétnom režime sa však tieto cvičenia nemusia robiť často. Ďalšie kliky, ktoré by sa mali robiť na zlepšenie postavy, sú kliky o stenu alebo pomocou dvoch stoličiek.

Počas tréningu sa tiež oplatí čo najviac sprísniť hrudník. To prinesie ešte lepšie výsledky. Ako často by sa mali tieto cvičenia vykonávať? Odporúča sa, aby tréningy boli maximálne trikrát týždenne. Telo potrebuje čas na regeneráciu. Nevieš sa unaviť. Pravidelné robenie klikov vám prinesie okamžité výsledky.

Silový tréning doma

Na efektívne budovanie svalov nepotrebujete posilňovňu. Stačí vám doma podložka na cvičenie a kúsok podlahy. Bez športového náčinia môžeme vykonávať cviky s využitím váhy vlastného tela, tzv kalistenika. Kliky, drepy, brušáky, výpady, plank dokonale vytvarujú postavu. Každý z cvikov môže byť sťažený vykonaním pokročilejších verzií.

Pri klikoch stačí zmeniť polohu rúk a začnú pracovať ostatné svalové skupiny paží a chrbta. Dobrým rozhodnutím bude skompletizovať malé športové vybavenie. Rozperná tyč stojí v internetových obchodoch od 5 eur a umožňuje obohatiť tréning o mnoho cvikov, ako sú príťahy.

Činky, odporové gumy a vyklápacia činka sú tiež ľahko skladovateľné, taniere a hrazdu možno uložiť pod posteľ. Rôzne typy platničiek vám tiež umožnia správne prispôsobiť záťaž schopnostiam cvičenca. Nezabudnite prispôsobiť intenzitu tréningu svojim schopnostiam a fyzickú námahu doplniť vhodnou diétou na chudnutie.

About the author