Takto je to, že na krásne vytvarovanú a vyšportovanú postavu potrebujete hmotu. Ale svaly, v žiadnom prípade nie tuk. Ale ako to praktizovať? Žeby namiesto nepekných záhybov bol krásny radiátor? Pár pravidiel by nám to malo trochu uľahčiť. V prvom rade nesmiete cvičiť nasilu, pretože potom sú cviky vykonávané nepresne, voľne.

Základom je správna motivácia pre seba. Po druhé, telocvičňa tak trochu napomáha nadväzovaniu kontaktov a, hrôza hrôza, pri milom pokeci často zabúdame na najdôležitejší prvok tréningu – rozcvičku. Po tretie, dôležitá je variabilita cvikov. Robiť stále to isté má za následok nudu, ale nielen to.

Vykonávame ich neskôr mechanicky, po pamäti, nesústredíme sa na to, čo robíme. Bohužiaľ, v extrémnych prípadoch môže spôsobiť zranenie. Po štvrté, mŕtvy ťah, veľmi účinný, ale bohužiaľ vytlačený inými cvičeniami v posilňovni, aj keď na prácu používa veľa svalov.

Diéta na redukciu tuku

Mnoho ľudí, ktorí počujú o znížení telesného tuku, uvažuje o začatí hladovania. Stojí však za to vedieť, že tudy cesta nevedie, pretože vo väčšine prípadov nejde len o redukciu množstva tuku, ale predovšetkým o posilnenie svalov. Ako teda postupovať, aby bola redukcia zdravá a účinná?

V prvom rade si musíte pamätať na starostlivé sledovanie svojho tela – len vďaka takémuto pôsobeniu budete vedieť určiť, aké množstvo kalórií je potrebné pre správne fungovanie tela. Ak chcete schudnúť, mali by ste jesť aj jedlá v pravidelných intervaloch, je dobré, ak sa jedlá jedia v pevne stanovenom čase, pretože vám to umožňuje regulovať metabolizmus.

Dôležité je tiež určiť, ktoré partie tela je potrebné zlepšiť – vďaka tomu sa počas tréningu môžete viac venovať konkrétnym partiám tela a rýchlejšie dosiahnuť požadované výsledky. Najdôležitejšie je uvedomiť si, že redukcia tuku môže byť časovo náročný proces.

Cvičiť doma alebo v posilňovni?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Všetko závisí od mnohých faktorov. Prvým je, či vieme cvičiť. Ak áno, cviky zvládneme aj sami. Pokiaľ doma nemáme vybavenie, môžeme robiť cvičenia, ktoré si to nevyžadujú, alebo musíme ísť do posilňovne.

Veľký vplyv na odpoveď má aj to, či máme v okolí dobre vybavenú posilňovňu a či si môžeme dovoliť permanentku. Používanie posilňovne má svoje výhody. Môžeme požiadať o radu, môžeme požiadať o tréningový plán. Motiváciu máme aj v podobe už zakúpenej permanentky. Ak sa však vieme motivovať, môžeme návštevy vynechať a cvičiť sami.

Ako vidíte, na tento typ otázok neexistuje jediná odpoveď. Tréning v posilňovni môžete kombinovať aj s tréningom doma. Toto riešenie môže byť dobré pre tých, ktorí doň chcú ísť, no majú to ďaleko od domova. Takže môžete chodiť do posilňovne raz týždenne a zvyšok cvičení vykonávať podľa plánu doma.

About the author