Všetci vieme, aké ťažké je zmeniť svoje návyky na zdravšie. Do veľkej miery sa to týka problematiky zavedenia pohybovej aktivity do vášho života. Nie nadarmo sa urobilo milión vtipov o tom, čo končí sľubom zajtrajšieho začiatku tréningu. Tento zajtrajšok je odložený na neurčito, takže nič nerobíme.

Najčastejšou chybou, ktorá s tým súvisí, je očakávanie, že tréning prinesie okamžitú zmenu. Zajtra začnem, hovoríme si, tak pozajtra bude z nich nový človek. Tento postoj znamená, že aj keď zajtra nejako vstaneme z gauča, pozajtra sa k nemu vrátime, pretože nezaznamenáme žiadne efekty tréningu. Podobný problém sa týka aj diét.

Máme plán, ako schudnúť? Práve teraz držíme hladovku. A skutočným kľúčom k úspechu v diéte sú malé kroky. Nemusíme byť hneď vzorom. Oplatí sa začať rezignáciou na najmenej zdravú a zaradením aktivity do týždenného plánu dňa. Ak chcete dosiahnuť výsledky, stačí začať.

Doplnky stravy vám môžu pomôcť dosiahnuť váš cieľ

Mnohí ľudia sú pri cvičení omše alebo sochárstva navyše podporovaní mnohými rôznymi prostriedkami. Ide o doplnky stravy, ktoré majú podporovať regeneráciu organizmu po ťažkej fyzickej námahe. Ako však viete, s každým výrobkom by sa malo zaobchádzať veľmi opatrne. Portagen je činidlo používané na špecifické nutričné ​​účely.

Dostanete ho len na predpis. Dávku, ktorá sa má použiť, určuje aj lekár. Pre koho je tento liek určený? Určite by ho nemali brať zdraví ľudia. Je určená najmä ľuďom, ktorí majú poruchy vstrebávania tukov a trávenia. Aké je zloženie portáže? Ide najmä o bielkoviny, chlór, zinok, fosfor, jód, kyselinu listovú, horčík, draslík, selén, sodík a rôzne vitamíny zo skupiny A, B1, vitamín C, vitamín D, vitamín E, vitamín K.

Ak niekto trpí vyššie uvedenými poruchami, mal by čo najskôr navštíviť lekára na vyšetrenie. To nie je vtip. Počas užívania lieku je najlepšie byť pod dohľadom svojho praktického lekára. Budete mať istotu, že nedôjde k nežiaducim vedľajším účinkom.

Tomu je lepšie sa vyhnúť – testosterone prolongatum

Každý, kto na chvíľu premýšľal o tom, že by sa vážne začal venovať kulturistike, premýšľal o dodatočnej podpore svojej práce na dokonalej muskulatúre. Pal čert, keď išlo o suplementáciu verejne dostupnými prostriedkami. Horšie je, ak niekto dôveroval neovereným informáciám a siahol po takom opatrení, akým je testosterone prolongatum.

Teda liek na závažné ochorenia, ktoré aj pod dohľadom lekára môžu byť zaťažené ťažkými vedľajšími účinkami. Ako atrofia semenníkov, ktorej by sa asi každý poriadny muž najradšej vyhol. Prijímanie takýchto opatrení, ktoré sú v profesionálnom športe považované za nelegálny doping, je pre amatéra, ktorý sa najčastejšie riadi pokynmi z internetu alebo od priateľov, úplne neprijateľné.

Navyše tento konkrétny hormón nepomôže každému rýchlo vybudovať svalovú hmotu. Pretože zatiaľ čo u pretekára, ktorý si roky buduje svaly, bude efekt viditeľný, u tínedžera, ktorý neovláda základy výživy a zostavenie správnych tréningových plánov, to bude mať na jeho zdravie len katastrofálny dopad.

About the author