Nie každý z nás má čas vykonávať dlhé a časovo náročné tréningy každý deň. Kruhový tréning môže byť pre takýchto ľudí výborným riešením – je to náročný tréning, ktorý však nezaberie veľa času. Môže sa vykonávať doma aj v telocvični.

Čo je kruhový tréning? Obvodový tréning, známy aj ako TFW tréning, je veľmi intenzívny tréning, pri ktorom sa zapájajú svaly celého tela – počas každého tréningu by sa mal vykonať aspoň jeden cvik na každú svalovú skupinu ľudského tela. Napriek náročnosti kruhového tréningu nie je určený len pre pokročilých – zvládnu ho aj začiatočníci!

Vyžaduje si to však od cvičiaceho človeka celkom dobrú svalovú vytrvalosť, ako aj dobrú kondíciu a výkonnosť dýchania. Ak je teda cvičenec úplný začiatočník, mal by sa pripraviť na poriadnu námahu. Na začiatok sa oplatí prispôsobiť cvičenia svojim schopnostiam, aby ste sa vyhli zraneniam.

Ako schudnúť z brucha

Ploché brucho je snom mnohých z nás, no schudnúť z brucha už nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Problémom je často tuk, ktorý sa nedočkavo ukladá na bruchu – aby ste si mohli užiť ploché brucho, treba ho odstrániť.

Prebytočný tuk okolo brucha je veľmi nebezpečný – brušná obezita má vážne zdravotné následky. Čím viac tuku na bruchu, tým ťažšie sa ho budete zbavovať, preto to neodkladajte na neskôr – s prebytočným tukom na bruchu je najlepšie bojovať, keď ho už toľko nemáte. Obľúbené brušáky sú bežným cvikom na brucho.

V skutočnosti môžu pomôcť precvičiť brušné svaly, no nespaľujú tuky a svaly pod nimi sú neviditeľné – môže sa teda zdať, že takéto cviky vôbec nefungujú. Aby ste sa zbavili zbytočného tuku, mali by ste pravidelne vykonávať aeróbne cvičenie – je na to najúčinnejšie.

Kostholdov tréning

Og kosthold training – mnohí z nás nevedia, čo tento čudne znejúci názov vlastne znamená. Tréning og kosthold je špeciálny tréningový cyklus, ktorý vyvinuli nórski tréneri – odtiaľ pochádza aj zahranične znejúci názov.

Tréningový plán je kombináciou primeraného, ​​pravidelného pohybu a zdravej stravy. Aký je účel takéhoto školenia? Tento tréning má podľa jeho tvorcov zvýšiť silu a kondíciu človeka, pomôcť zbaviť sa prebytočných kíl a zlepšiť jeho zdravotný stav, vďaka čomu sa zlepší jeho životná úroveň. Jedným z dôležitých diétnych cieľov tohto programu je dať si každé ráno pohár džúsu.

Nejde však o obyčajnú šťavu z obchodu – najlepšie sú na tento účel prírodné, vlastnoručne vylisované šťavy, bez akýchkoľvek prísad, cukru a sladidiel. Ranné vypitie pohára džúsu má ovplyvniť našu chuť do jedla pred raňajkami – podľa tohto plánu sú považované za najdôležitejšie jedlo dňa, poskytujúce množstvo základných živín.

About the author