Cestovanie je veľmi príjemná činnosť. Obohacuje dušu, uvoľňuje, poskytuje množstvo emócií, ale je aj cestou k fyzickému zdraviu. Počas cestovania sa oplatí počítať aj s trochou pohybu. Aspoň trochu. Prehliadka pamiatok je súčasťou poľskej tradície už mnoho rokov.

V poslednej dobe sa na to trochu zabudlo a ľudia si vychutnávali výhody exkluzívnych rezortov. Teraz však skôr ostávajú v krajine a chodia na poznávacie výlety. Ak chcete tráviť čas s najbližšími, doprajte si trochu pohybu a spoznajte čaro vlastnej domoviny. Keby len preto, aby nepovedali, že chváliš iných, a ty nevieš svoje. Takéto prázdniny sa oplatí stráviť napríklad na bicykli alebo výletom na chrbte naprieč regiónmi.

Zdanlivo únavné, ale v skutočnosti je to skvelý spôsob, ako zostať aktívny. A ak sa dá vôbec hovoriť o únave, tak sú to len príjemní známi ľudia, ktorí sú aktívni už od úsvitu storočí. Je dobré si naplánovať nadchádzajúce dovolenky v krajine na rieke Visla a spoznať ju o niečo lepšie.

Odpočinok sa premieta do zdravia

Je ťažké nájsť niečo také neaktuálne, ako je oddych dnes. Ľudia majú problém povedať, že nerobia nič konkrétne. Aj na dovolenke treba stále navštevovať, rozvíjať sa, spoznávať nové veci, nových ľudí, nové kultúry. Nezáleží na tom, že chcete len dýchať. Lapanie po dychu je tiež off-time.

Oproti súčasným štandardom sa však oplatí ísť do hlavy a dopriať si čas na oddych. Najlepšie je robiť to pravidelne, pričom každý deň strávite aspoň štvrť hodiny na dobitie vlastných batérií. Dovolenka je úplná nevyhnutnosť. Je dobré mať na pamäti, že by to mal byť čas, strávený nie podľa predstáv iných ľudí, ale organizovaný od začiatku do konca po svojom.

Nemusíte vtedy ležať, ale ak ste v posledných mesiacoch intenzívne cvičili, pár dní voľna vám skutočne neprinesie chudnutie. Hlboké dýchanie, veľa úsmevu a zábavy. Toto je univerzálny recept na oddych, ktorý namiesto únavy posilní.

Výzvy ranného tréningu

Ranný tréning je možný, aj keď pre niektorých ľudí môže byť spočiatku ťažké vstať skôr ako zvyčajne. Takáto prekážka sa však správnym postojom dá v krátkom čase prekonať. Ranné cvičenie má veľkú výhodu v dodaní energie na deň.

A vďaka vyššej hladine hormónov šťastia vás optimizmus neopustí ani veľa hodín po tréningu. Takýto pozitívny kopanec bude potrebovať každý. Musíte si však uvedomiť, že ráno by bolo fajn zjesť pred tréningom niečo ľahké. Najmä ak je úsilie zamerané na budovanie svalovej hmoty. Čo sa týka spaľovania tukov, hneď po prebudení a zahriatí môžete prejsť na intenzívnejšiu aktivitu.

Oplatí sa však mať so sebou niečo na pitie a po skončení aktivity by ste určite nemali vynechávať jedlo. Je dôležitým prvkom pri regenerácii svalov, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje ich silu a spevnenie. Po intenzívnom tréningu sa netreba báť, kalórie sa spaľujú veľmi dynamicky.

About the author