V posilňovni cvičia hrudník, dúfame v rýchle výsledky a aby sa dostavili, musíme sa najskôr zoznámiť s cvikmi a vybrať si tie, ktoré budú v našom prípade „fungovať“ najrýchlejšie. Vyberme si teda rovnú lavicu, na ktorej budeme činku stláčať. Ide o jeden z najznámejších a najčastejšie vyberaných cvikov, pretože zapája celý hrudník.

Vďaka tomu môžeme počítať s efektnejšími efektmi a tými, ktoré sa odohrajú v pomerne krátkom čase. Mnoho ľudí sa tiež rozhoduje stláčať činky alebo činky na lavičke naklonenej nahor. Tento cvik zapojí všetky prsné svaly veľkým tlakom na hornú časť.

Posledným cvikom, ktorý stojí za vyskúšanie, budú určite lietadlá s činkami a efektom je pridanie šírky nášmu hrudníku, po čom túži každý muž. Všetky cviky si budú vyžadovať prácu iných svalov, ale prinesú vynikajúce výsledky, a preto by ste mali začať cvičiť už dnes.

Cvičenie na ramená

Ramená sú dosť ťažká časť svalov, o ktorú sa treba veľmi starať, pretože je veľmi ľahké sa vážne zraniť, čo nám nedovolí vrátiť sa k tréningu na dlhší čas. Tréning ramien je dobré kombinovať s tréningom chrbta a hrudníka. Najprv si musíte vybrať cviky a napísať si tréningový plán.

Prvým cvikom, ktorý stojí za to urobiť, je vojenský tlak na lavičke. Pri tomto cviku si treba dať pozor na držanie tela, nohy musia byť na šírku ramien a až potom sa môžete zohnúť pre činku. Tlačenie činiek nad hlavu je dobrý cvik, veľmi dobré je robiť tento cvik v sede.

Vďaka tomu bude naša chrbtica stabilnejšia. Vynikajúci spôsob, ktorý môžete vyskúšať, je tlačiť činky nad hlavu otáčaním zápästia (bežne označované ako „arnoldki“). Pri tomto cviku sa zapája celý ramenný pletenec, takže pri našom tréningu sa zapája veľa svalov. Cvik je veľmi podobný tlačeniu činiek nad hlavu.

Cvičenie na ramená doma

Ramená veľmi často rozvíjajú cvičiaci ľudia, ale aj tie amatérskejšie časti tela. Je to kvôli pomerne obľúbenej obľube dobre stavaných ramien v očiach žien a tiež kvôli jednoduchosti a ľahkému prístupu k cvikom, ktoré vám umožnia ich rozvoj.

Pretože na cvičenie ramien doma potrebujete iba pár bežných činiek. Na to, aby ste si užili dobre vyzerajúce svaly týchto partií, nepotrebujete posilňovňu a pokročilé vybavenie. Vlastne tieto činky ani nepotrebujeme, pretože váha daná vlastným telom stačí na úspešné pozorovanie rastu svalov na týchto miestach.

Pri činkách sa však zásoba cvikov, ktoré je možné vykonávať, rozširuje okrem iného aj o priťahovanie činiek k hrudníku v stoji alebo loftovanie činiek s oboma rukami v sede. Samozrejme, vystačíte si aj s jednoduchými klikmi so zdvihnutými nohami, takzvanými dipmi alebo takzvanými rúčkami. Preto je ideálnym svalom pre ľudí, ktorí nutne nechcú chodiť do posilňovne.

About the author