Mnoho ľudí zisťuje, že pravidelné užívanie doplnkov stravy je najlepší spôsob, ako poskytnúť svojmu telu preferované množstvá vitamínov a minerálov. Oveľa efektívnejším a hlavne zdravším riešením je čo najčastejšie jesť jedlá založené na ovocí a zelenine.

Ovocie a zelenina sú prírodným zdrojom cenných látok, ktoré bezprostredne ovplyvňujú fungovanie celého organizmu. Je veľmi dôležité pravidelne siahať po týchto zdravých maškrtách a upozorniť naše deti na túto problematiku. Bohužiaľ, pre mnohých ľudí je oveľa pohodlnejšie užívať tabletky.

Treba si uvedomiť, že každý druh liekov je do určitej miery pre organizmus záťažou, preto je lepšie od nich upustiť, už len z tohto dôvodu. Čerstvá zelenina sa oplatí jesť aj kvôli jej mnohým chuťovým vlastnostiam. S trochou kreativity môžete na ich základe pripraviť veľmi chutné jedlá, ktoré sa stanú aj najefektívnejšou vitamínovou injekciou.

Ak to nie je možné, môžete uvažovať o doplnkoch stravy a živinách.

Čo je v zdravej výžive – Často počúvame pojmy: zdravá strava, racionálne stravovanie, no nie celkom si uvedomujeme, čo v povestnej zdravej výžive naozaj je. Skrátka sa dá povedať, že všetky ingrediencie sú v rozumnom pomere.

V prvom rade ide o cereálne produkty. Najlepšie z nich sú krúpy, cestoviny a tmavý chlieb. Poskytujú sacharidy potrebné pre celodennú energiu. Aj tu je vláknina, ktorá čistí telo od zbytočných toxínov. Ku každému jedlu treba pridať ovocie a zeleninu. Sú takou rezervou pre prípad, že by sme chceli maškrtu. Náš dopyt po vápniku uspokojujú mliečne výrobky: kefíry, prírodné jogurty, cmar, mlieko a biely syr. Zabraňujú problémom s lámavosťou kostí a regulujú prácu čriev.

Zabudnúť nemožno ani na mäso. Oplatí sa však vybrať tie naozaj chudé, teda hydinové, teľacie. A v zdravej výžive nikdy nevynechávajte vodu a prírodné šťavy. Prípadné nedostatky treba neustále dopĺňať.

Nádherné doplnky

Na každom kroku nás obklopujú reklamy na rôzne pomôcky či dokonca prostriedky na chudnutie. Mnoho ľudí, najmä obéznych, často prepadne týmto rôznym liekom, ktoré môžu byť veľmi drahé.

Musíte však pochopiť, že na svete neexistujú žiadne zázračné produkty na chudnutie. Ak by existovali, nikto z nás by nemusel riešiť problém obezity. Navrhované doplnky stravy nám môžu pomôcť v boji s obezitou len vtedy, ak ich skombinujeme s intenzívnymi aktivitami. Väčšina z nich účinne potláča chuť do jedla, najmä ten na sladké výrobky, pretože obsahujú chróm. Iné na nás, naopak, pôsobia tak, že vyprázdňovanie urýchlia.

Nie sú to však činnosti, ktoré môžu viesť k drastickému chudnutiu. Iba v kombinácii s fyzickým cvičením a špecifickou stravou môžete očakávať nejaké výsledky. Pred nákupom takýchto doplnkov na chudnutie stojí za to poradiť sa s lekárom, ktorý z nich je bezpečný a prirodzený.

About the author