Čo robiť, ak spozorujeme priberanie a cez týždeň nemáme príliš veľa času ísť niekam von? Navyše sa blíži letná sezóna, čo znamená, že sa chceme ísť niekam kúpať. Našťastie existuje cesta von. Môžeme cvičiť doma. Aj keď to vyžaduje trochu vedomostí.

Nie každý môže ísť do bazéna alebo do posilňovne. A nie je to pre nedostatok vôle, ale pre nedostatok času. Našťastie títo ľudia môžu cvičiť aj doma. Čo presne však môžu títo ľudia robiť? V prvom rade rôzne druhy ohybov, klikov, kľukov, drepov, bicyklov a pod. Ideálne je, ak títo ľudia majú doma činky alebo činku a nejakú miestnosť, kde môžu voľne cvičiť.

Čo sa týka brušákov – najlepšie je, ak si nohy zahákneme do šatníka a prehneme sa. Položte si ruky na zátylok alebo si ich prekrížte na hrudi. V prípade klikov si ľahnite na brucho a ruky položte na šírku ramien. A vstávame.

Trochu cvičenia doma

Pri prechádzkach ulicami miest uvidíme početné fitness salóny, telocvične a ďalšie kluby. Ale nie vždy máme čas a chuť takéto miesto navštíviť. Našťastie môžeme cvičiť aj v prístavisku. A obľúbené cviky vykonávané doma sú kliky a kľuky.

Ako správne robiť kliky? Samozrejme, môžeme sa poradiť s kamarátom, ktorý absolvoval AWF. Za predpokladu, že ho máme, samozrejme. Ale k veci. Ľahneme si tvárou k zemi. Položte ruky na úroveň ramien v bočnej časti trupu. Platí pravidlo, že vstávame pravidelne. Ale do zdvíhania sa majú zapojiť iba naše ruky. Pri zdvíhaní na zem by sa zeme mali dotýkať len ruky a prsty na nohách. Na druhej strane, keď sa znížime, nesmieme sa dotknúť zeme. Celý čas máme byť „vo vzduchu“. A tak pravidelne stúpame a klesáme. A potom si môžeme dať na chvíľu pauzu.

Kliky sú obľúbeným a dobrým cvičením. Ich výhodou je, že sa dajú cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek. Všetko, čo potrebujete, je priestor a nie je ho veľa.

Efektívny domáci tréning

Keď vidíme fitness salóny a ich profesionálne vybavenie, často žasneme. Takéto vybavenie, ľudia s vyrezávanými svalmi. Ale na to, aby sme mohli cvičiť, nepotrebujeme vždy profesionálne vybavenie a návštevy fitness salóna.

Kliky sú veľmi zaujímavým cvikom. Môžeme ich robiť doma. A nepotrebujeme žiadne vybavenie, len čistú podlahu a kúsky voľného miesta. Ale čo vlastne dávajú?

Kliky je možné cvičiť na zvýšenie sily aj vytrvalosti. Je to tiež dobré cvičenie na všeobecný rozvoj. Navyše si vďaka nim precvičíme svaly rúk, ramien a hrudníka. Okrem toho precvičíme brušné svaly. A ak prihodíme nejaké chrumky – efekt bude zaujímavý.

Výhodou klikov je, že ich môžete cvičiť aj doma. Poznali ich už starí ľudia. Trénujú ich uniformované služby, športovci a adepti bojových umení. To len svedčí o ich všestrannosti. A ak k tomu pridáme ďalšie cviky, ako sú brušáky a drepy, telo si dobre precvičíme aj doma.

About the author