Základným cvikom na dosiahnutie veľkého, predĺženého hrudníka je bench press na vodorovnej lavici. Pomáha rozvíjať jeho silu a hmotu. Ak chcete vybudovať veľký hrudník, musíte vykonávať rôzne tréningy, série s vysokou a nízkou záťažou, s vysokým a menším počtom opakovaní. To vám umožní stimulovať čo najviac svalových vlákien.

Mali by ste kombinovať cvičenia zahŕňajúce hornú, spodnú a strednú časť hrudníka. Cvičenia ako tlak na činku s vysokou záťažou a malým počtom opakovaní je vhodné doplniť strečingovými a pumpovacími cvikmi. Veľmi užitočné budú aj kliky. Rozcvičku pred samotným cvičením netreba zanedbávať.

Aby sa predišlo nadmernému rozvoju deltových svalov na úkor hrudníka, malo by sa minimalizovať zapojenie deltových svalov pri bench presse. Mali by ste sa vyhnúť vystrkovaniu ramien a uistite sa, že sa opierajú o zadnú časť lavice. Rovnako by ste nemali narovnávať ruky a stláčací pohyb zakončovať miernym pokrčením paží, vtedy je napätie v prsných svaloch oveľa väčšie.

Ploché brucho – ako ho dosiahnuť?

Ako schudnúť z brucha je otázka, ktorú si kladie veľa ľudí. Na bruchu sa ukladá najmä tukové tkanivo, ktoré spôsobuje veľké, vyčnievajúce brucho, a preto je ťažké schudnúť. Najdôležitejšie je zmeniť stravovacie návyky, chce to drinu a dôslednosť. Musíte byť trpezliví, pretože výsledky sa nie vždy dostavia okamžite.

Mali by ste sa vzdať vysokokalorickej a nezdravej stravy, kalorické nároky tela by mali byť vyrovnané. Vyprážaných jedál sa vzdávame, pretože zvyšujú kalorický obsah jedál. Alkohol tiež nie je zdravý, pretože spôsobuje brušnú plynatosť, rovnako ako sóda.

Veľmi dôležitá úloha pri chudnutí brucha je priradená vhodným cvikom, ktoré zapájajú mnohé svalové skupiny. Najúčinnejšie tu budú aeróbne cvičenia, ktoré vám umožnia spaľovať tuky, a silové cvičenia, ktoré zároveň posilnia svaly. Je dôležité, aby ste boli dobre motivovaní a pamätajte, že fungovať bude iba diéta a cvičenie.

BCAA doplnky pre ženy a mužov

Doplnky stravy ako BCAA najčastejšie využívajú muži, ktorí sa chcú pochváliť krásnou, vyrysovanou postavou. Účinky ich užívania sú však viditeľné až po aplikácii vhodného tréningového plánu a vhodne vyváženej stravy. Nič však nebráni ženám siahnuť aj po produktoch BCAA.

Tieto doplnky nielen urýchľujú rast svalového tkaniva. Prispievajú tiež k zníženiu telesného tuku. Ženy, ktoré chodia do posilňovne, to zvyčajne robia na zníženie telesného tuku. V určitom momente samotná strava a tréning nestačia. BCAA doplnky majú stimulačný účinok na ženský organizmus.

Najdôležitejšie je, že živiny obsiahnuté v doplnkoch BCAA sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Naše telo si ich nevie vyrobiť samo. Suplementácia je nevyhnutná. Za všetko hovorí aj priaznivá cena. Dámy ho môžu užívať bez obáv o vlastné zdravie či nadmerne vyvinuté svalové tkanivo.

About the author