Najjednoduchšie fyzické cvičenia sa dajú ľahko vykonávať aj u vás doma. Nepotrebujete na ne ani ďalší priestor, stačí len kúsok podlahy. Ak chcete byť fit, mali by ste sa o seba starať každý deň a hľadať možnosť nájsť si aj tucet minút denne na vykonávanie tých najjednoduchších cvikov.

Najjednoduchšie a Poliakmi najčastejšie vykonávané cviky sú samozrejme kliky, drepy a brušáky. Kombinácia týchto troch druhov cvičení vo viacerých sériách večer prinesie úžasné výsledky s minimálnym nasadením. Kliky sa dajú cvičiť mnohými spôsobmi a existuje niekoľko rôznych typov klikov.

Kľuky môžu byť plné, kým sa čelo nedotkne kolien, alebo neúplné tak, že ťaháte iba hornú časť tela nahor, kým brušné svaly necítia prácu. Klasické drepy posilňujú prácu stehenných svalov aj lýtkových svalov. Ale iba kombinácia týchto cvičení v približne desiatom minútovom rozvrhu vám umožní vychutnať si plný účinok. Efekt porovnateľný s tým, ktorý sa dosiahne v posilňovni.

Po práci je potrebná štvrťhodina cvičenia

Mnohí z nás si nedostatok akejkoľvek fyzickej aktivity vysvetľujú nedostatkom času na športovanie alebo telesné cvičenie. Zatiaľ stačí len pätnásť minút denne, aby ste boli fyzicky fit a zároveň si udržali dobrú kondíciu a dobrú váhu. K plnému šťastiu pre naše telo stačí doslova štvrťhodinka.

Dobre naplánovaná séria krátkych cvičení vám pomôže udržať vysokú fyzickú aktivitu za čo najnižšie náklady. V dnešnej dobe už nedostatok času nie je dostatočným vysvetlením fyzickej nehybnosti. Veď je toho naozaj dosť.

Ustrnutým a lenivým organizmom zaneprázdnených ľudí stačí desať cvikov so stoličkou, ktoré zvládne každý v pohodlí domova či bytu. Nápady, ako sa o seba starať v zime, sa oplatí hľadať na internete. Pretože v lete sa väčšina z nás vždy trochu hýbe, pretože je na to viac príležitostí. Pred zimou je však lepšie byť pripravený naše lenivé telo povzbudiť a jednoducho sa oň postarať.

Domáce cvičenie pre biceps

Najmä muži venujú veľkú pozornosť tomu, aby mali krásne svaly a mali čo najviac svalov. Ženy dbajú predovšetkým na štíhlu a príťažlivú postavu. Okrem toho dámy túžia po vyformovanom a pevnom zadočku a plochom bruchu. To je jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo sa objavujú v telocvični alebo fitness klube.

Muži zase chcú veľmi dobre stavaný hrudník. Väčšinou je väčšina mužov blázon do veľkého bicepsového bodu. Stojí za to vedieť, že aj doma môžete vykonávať veľa účinných cvičení, ktoré pozitívne ovplyvnia tento aspekt. Jedným z nich je zdvihnúť ruky s nákladom. Stačí mať len činky a môžete systematicky pracovať na lepších a lepších výsledkoch.

To však nie je všetko. Veľmi dobrým a odporúčaným cvikom sú aj takzvané „potápačské kliky“. Okrem toho sa oplatí cvičiť príťahy na hrazde. Takúto hrazdu si jednoducho namontujete aj vo vlastnom byte a cvičenia s týmto prvkom sú veľmi efektívne.

About the author