Vyvinuté ramená sú dôvodom, prečo veľa ľudí často chodí do posilňovne. Je potrebné zdôrazniť, že v súčasnosti nie je nedostatok cvičení, ktoré vedú k dosiahnutiu tohto cieľa. Sú to napríklad bočné zdvihy s činkami, ktoré stimulujú bočné akty. Vyplatí sa tiež stláčať činky nad hlavou v sede. Vojenské tlaky sú dobré cvičenia pre deltové svaly.

Tieto typy cvičení fungujú veľmi dobre na predné akty. Tiež stojí za to postarať sa o zadné akty. Tento aspekt sa dosiahne zdvihnutím činky alebo činky k brade v stoji. Treba poznamenať, že sa oplatí robiť aj rôzne druhy klikov, ktoré majú dobrý vplyv aj na svaly ramien.

Ak sa chcete o tieto prvky svojho tela starať, nemôžete vynechať bazén. Prekonávanie postupných dĺžok v bazéne má pozitívny vplyv aj na svaly ramien. Stávajú sa výraznejšími a rozvinutejšími. Treba tiež zdôrazniť, že tréning by sa mal vykonávať 3x týždenne, aby sa výsledky dostavili pomerne rýchlo.

Aké cviky na ramená by ste mali robiť?

Veľa ľudí chce mať silné a pevné ramená. Treba zdôrazniť, že to možno dosiahnuť vykonávaním rôznych cvičení. Veľmi obľúbené sú napríklad rôzne cviky s činkami. Veľa ľudí si pochvaľuje tlak s činkou zhora na hlavu, pri ktorom sa precvičujú predné a bočné deltoidy.

Stojí za to vedieť, že toto cvičenie je možné vykonávať v stoji aj v sede. Stláčanie činky spoza hlavy je dobrým cvikom aj na ramená. Môže sa vykonávať aj v sede alebo v stoji. Dobrým cvikom na ramená je tlak s činkami. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch sa môže vykonávať v rôznych polohách.

Dobré je precvičiť aj ramenné svaly dvíhaním činiek bokom nahor. V tomto prípade budú najviac zapojené stredné akty deltových svalov. Pravidelným vykonávaním týchto typov úloh budú vaše ramená po určitom čase vyzerať oveľa pôsobivejšie. Netreba však zabúdať na pravidelnosť a správnu techniku.

Pravidlá cvičenia na stepi

Krok je veľmi jednoduché cvičebné zariadenie, no pri jeho používaní sa musíte držať určitých pravidiel. A to preto, aby cvičenia priniesli očakávané výsledky. Najprv by ste mali vstúpiť do kroku od päty. Až potom položíme prsty na stupienok. Keď idete dole, urobte to presne naopak, t. j. najprv dajte prsty na nohách a potom pridajte päty.

Nikdy nezabudnite dať celé chodidlo na step. Cvičenie na prstoch nie je to isté! Pri cvičení držte chrbát rovno. Zabudnúť nemožno ani na žalúdok, ktorého svaly by mali byť neustále mierne napäté. Výška kroku je podstatná, preto sa oplatí dbať na to, aby ste cvičili s profesionálnym vybavením.

V športových predajniach nájdete schodíky s nastaviteľnou výškou, vďaka ktorým sa nám bude ľahšie cvičiť. Dôležité je aj oblečenie, najmä obuv. Cvičiť by ste nemali naboso, ale vždy v topánkach. Samozrejme, musí to byť pohodlná športová obuv. Ak si takéto detaily nebudeme všímať, ľahko sa môžeme zraniť.

About the author