V poslednej dobe sa do módy dostáva mobilné príslušenstvo, ktoré pomáha pri každodennom fungovaní. Po mnohých užitočných aplikáciách v našich telefónoch ponúkajú výrobcovia elektronických zariadení nové vychytávky, ktoré podporia každodenný tréning, postarajú sa o zdravie a pomôžu vám relaxovať. presne tak.

Inteligentné pásky, teda inteligentné pásky, sú navrhnuté tak, aby monitorovali náš spánok a indikovali, kedy by sme mali ísť spať a kedy vstať, aby sme sa cítili svieži. Rovnaká technológia je použitá aj v smart hodinkách s tým rozdielom, že aktívne pásma sú lacnejším a jednoduchším riešením. V závislosti od riešenia použitého v našom náramku budeme informovaní o detailoch našej dennej aktivity na displeji alebo prostredníctvom LED.

Môžete spať, ale váš náramok je hore. Pripojením k telefónu si môžeme prezerať naše štatistiky a grafy monitorujúce našu aktivitu a spánok. Kapela má možnosť budenia. chvíľu pred časom prebudenia vyberie senzor spánku najvhodnejšiu fázu pre prebudenie.

Zdravie s horčíkom

O vlastnostiach horčíka sa toho popísalo a popísalo veľa. A z dobrého dôvodu. Tento prvok opravuje naše svaly, neuróny, nervový systém a mozog. Horčík používaný v strave posilňuje naše srdce a má tiež pozitívny vplyv na organizmus. Ak trénujeme, naše telo potrebuje veľa horčíka, pretože naše telo potrebuje silu. Horčík dodáva energiu, znižuje stres a svalové napätie. Kde nájdete prírodný horčík?

V prvom rade čokoláda, kakao, mandle a vlašské orechy. Aj keď trénujeme, kúsok čokolády raz denne nikomu neublíži, rovnako ako pitie prírodného kakaa s mandľovým mliekom funguje ako energetický kokteil. Vlašské orechy obsahujú nielen horčík, ale aj dobré nenasýtené tuky, ktoré sú prospešné pre náš mozog.

Horčík možno dodávať aj ako doplnok stravy. Najlepšie je vybrať taký, ktorý súvisí s vitamínom B6, pretože tento prvok sa v prítomnosti tohto vitamínu lepšie a ľahšie vstrebáva. Horčík je prvok, ktorý sa v tele nehromadí.

Antioxidanty a zdravie

Veľa chorôb, nehovoriac o tom, že väčšina z nich má svoj zdroj na tanieri. To, čo jeme a ako jeme, má obrovský vplyv na naše zdravie. Má to však aj svoj druhý koniec. Správnou a zdravou výživou sa dá predísť mnohým chorobám.

Jedným zo spôsobov je výber potravín bohatých na antioxidanty. S ich pomocou môžete nielen spomaliť proces starnutia. Podľa vedcov sú dôležité pri prevencii vzniku rakoviny. Antioxidanty treba hľadať predovšetkým v rastlinách, ovocí a dokonca aj v koreninách. Tieto zlúčeniny okrem iného chránia pred škodlivým UV žiarením. Majú pozitívny vplyv na náš imunitný systém.

Tekvica, brokolica a paradajky sa tešia skutočnému bohatstvu týchto zlúčenín. Nie je možné v tomto článku vymenovať všetku zeleninu a ovocie, ktoré sú bohaté na antioxidanty. Tieto zlúčeniny predovšetkým spomaľujú proces starnutia pokožky spúšťaním škodlivých UV lúčov, ako aj voľných radikálov. Tí druhí nesú hlavnú zodpovednosť za starnutie tela.

About the author