Určite ste si už veľakrát všimli, že ľudia, ktorí trénujú v posilňovniach, často jedia banány. Pravdepodobne sa často pýtate, prečo tento produkt tak často konzumujú ľudia, pre ktorých je pravidelné cvičenie každodennou rutinou. Samozrejme, banány sú veľmi chutné, a to je jeden z hlavných dôvodov.

Toto, samozrejme, nie je všetko. V prvom rade banány obsahujú tie správne prvky. Obsahujú napríklad draslík, ktorý sa často vylučuje pri cvičení. Musíte sa teda snažiť rýchlo doplniť chýbajúce ingrediencie a banány sú na to ako stvorené. Okrem toho je zdrojom sacharidov, ktoré nám dodávajú energiu.

Ide o skvelú možnosť pre ľudí, ktorí často cvičia a chcú si dostatočne rýchlo dobiť baterky na iné aktivity. Okrem toho sa banány často pridávajú do rôznych ovocných smoothies, ktoré sú skvelé aj na trénovanie ľudí. Ide o ideálnu zmes bielkovín a sacharidov, a ako viete, sú to veľmi dôležité ingrediencie pre cvičenie.

Kedy môžete jesť po tréningu?

Pri tréningu je veľmi dôležitým faktorom aj správna strava. Niektorí ľudia sa mylne domnievajú, že práve cvičením sa vaša postava a kondícia pomerne rýchlo zlepší. Nie je to však tak. Aby si muž systematicky zlepšoval dispozície, musí k tomu pridať aj konzumáciu vhodných produktov.

Mnoho trénerov si kladie otázku, čo jesť po tréningu a ako dlho čakať, kým bude jedlo dobre strávené. Ak sa po dokončení jednotky cítite naozaj vyčerpaní, môžete sa občerstviť. Veľmi dobrou voľbou sú aj koktaily, ktoré si s úspechom môžete vziať do posilňovne. Nič vám nebráni dať si kuracie mäso so zeleninovým šalátom. Je to tiež skvelá voľba pre ľudí, ktorí často trénujú.

Rozhodne sa neodporúča jesť ťažko stráviteľné alebo hlboko pečené jedlá. Tiež je dobrým zvykom počkať po tréningu aspoň pol hodiny a potom začať jesť. Potom rýchlo naberiete energiu a vaše telo nebude preťažené.

Čo sa oplatí jesť pred tréningom?

Len správnym cvičením v posilňovni sa vaša postava rýchlo nezlepší a bude oveľa atraktívnejšia ako pred prvou návštevou tohto miesta. Musíte tiež jesť správne jedlá. Toto je skutočne veľmi dôležitý bod a rozhodne sa nesmie podceňovať.

Mnoho ľudí sa preto pýta, čo jesť pred tréningom. Toto je naozaj dobrá otázka. Rozhodne nesmiete jesť ťažké jedlá, ktoré vás počas tréningu výrazne oťažia. Okrem toho sú tieto jedlá nezdravé. To isté platí pre všetky rýchle občerstvenie alebo vyprážané produkty atď.

Na čo sa teda oplatí staviť? Na niečo výživné a zdravé zároveň. Dobrým príkladom sú ovsené vločky s rôznymi prísadami. Dodajú vám nielen energiu, ale vás aj ochránia pred pocitom hladu na dlhú dobu. Kvalitne pripravené ovsené vločky s prídavkom banánov či iného ovocia určite oslovia každého človeka.

About the author