Masmédiá už nejaký čas propagujú krásny obraz človeka: mladého, krásneho, šťastného a urasteného. Kulturistika je v súčasnosti čoraz populárnejším športom. Na dosiahnutie vysnívanej, svalnatej postavy však v mnohých prípadoch nestačia správne zvolené cviky a vyvážená strava.

V takejto situácii prichádzajú na pomoc živiny, ktoré pomáhajú dosiahnuť postavu, ktorá je nielen bez tuku, ale aj krásne osvalená. Mali by ich užívať ľudia s veľmi rýchlym metabolizmom. Budovanie svalovej hmoty a jej krásne vymodelovanie je pre takýchto ľudí veľmi náročné.

Vhodné proteínové doplnky však stimulujú syntézu bielkovín, rekonštrukciu kostí a proces napínania svalov. Aminokyseliny sa ľahko dostanú do najhlbších buniek tela a katabolické procesy prevládnu nad anabolickými. Takéto doplnky stravy môžu užívať muži aj ženy.

Kondicionéry na sochárstvo

Kondicionéry na plastiku sú veľkými podporovateľmi vo veľmi ťažkom boji o najlepší vzhľad nášho tela!

Ich úlohou je však len podporiť ťažkú ​​fyzickú námahu, ktorú je potrebné vynaložiť, aby ste dostali vysnívaný tvar. Okrem toho má strava obrovský vplyv aj na tvar postavy. Živiny pre plastiku predovšetkým zvyšujú vytrvalosť svalov a celého tela, čo umožňuje intenzívnejšie tréningy. Špecifickosť tohto typu urýchľuje aktívne spaľovanie tukového tkaniva a budovanie svalového tkaniva. Malo by sa však pamätať na to, že najlepšie živiny pre plastiku sú tie, ktoré obsahujú vo svojom zložení značné množstvo bielkovín.

Prípravky na báze srvátkového proteínu sú považované za najlepší doplnok stravy urýchľujúci budovanie svalov. Množstvo účinných látok redukujúcich tuk a telo unavené intenzívnou námahou je v nich najväčšie.

Na trhu sú aj masové doplnky na báze bielkovín z kravských a slepačích vajec. V týchto produktoch sa oplatí hľadať aj L – arginín. okolí.

Výživa pre silu

To, aké doplnky stravy a živiny si vyberieme, závisí od nášho tréningového plánu a stravy. Iné potreby má bežec, profesionálny plavec a znalec bojových umení. Ak robíme silové športy, mali by sme zvážiť nákup suplementu, ktorý pozitívne ovplyvňuje našu silu.

Tieto typy produktov sú obzvlášť užitočné, keď chceme budovať čistú svalovú hmotu. Svaly sú vyrobené z bielkovín. Tí, ktorým záleží na ich rýchlej stavbe a peknej formácii, by preto mali siahnuť po proteíne obohatenom o ďalšie aminokyseliny a minerály. Perfektný preto bude proteínový doplnok s prídavkom keratín malátu. Ide o kombináciu kreatínu a kyseliny jablčnej.

Jeho pôsobením je postupné, ale efektívne budovanie svalovej hmoty. Zabezpečuje ukladanie vody vo svaloch, vďaka čomu naberajú na objeme a nedochádza k ich dehydratácii. Systematické používanie kondicionéru v pomeroch odporúčaných výrobcom podporí nielen silu, ale aj výdrž. Nemá žiadne vedľajšie účinky, pokiaľ to nepreženieme.

About the author