V súčasnosti mnohí, najmä mladí ľudia, konzumujú energetické nápoje. Bohužiaľ je to veľmi nebezpečná tendencia, najmä pre mladý organizmus. Medzitým sú tieto druhy nápojov propagované ako zdraviu prospešné, ich tvárami v reklamných kampaniach sú známi športovci atď. To môže viesť k mylnému presvedčeniu, že takéto nápoje priaznivo pôsobia na organizmus a zlepšujú jeho účinnosť.

Bohužiaľ to nie je pravda a takýmto energetickým nápojom by ste sa mali vyhýbať. Skutočné posilňovacie koktaily dostupné v špecializovaných športových predajniach sú iné. Vyberať by ste si mali len tieto typy produktov, nie príliš sladené energetické nápoje s množstvom umelých prísad, konzervantov a aróm, ktoré navyše pri nadmernom pití môžu narušiť fungovanie organizmu, negatívne vplývať na krvný tlak a Srdce.

Je to veľmi nebezpečné. Mladí ľudia by preto mali byť upozornení na to, že by si týmto spôsobom nemali dodávať energiu, ale jednoducho zvoliť zdravú výživu.

Energetické nápoje – mali by ste po nich siahnuť?

Energetické nápoje sú veľkou senzáciou najmä medzi mladými ľuďmi. Je to veľmi nebezpečné, pretože ich často podporujú športovci – ľudia, ktorí majú vplyv na mladých ľudí, majú pozitívne asociácie so zdravým životným štýlom.

Zatiaľ široko dostupné energetické nápoje nemajú s týmto zdravým životným štýlom veľa spoločného., Neoplatí sa po nich siahať, najmä v nadbytku, pretože môžu mať pre náš organizmus veľmi negatívne následky. Tieto typy zosilňovačov majú negatívny vplyv na prácu srdca. Športovci by sa mali zamerať na to, aby svojim organizmom dodali správne vybrané živiny, ktoré im dodajú pozitívnu energiu konať.

Môžete použiť profesionálne elektrolytické nápoje, ale siahať po bežných energetických nápojoch dostupných v potravinách na dosah ruky určite nie je dobrý nápad, stačí si prečítať ich zloženie, aby ste vedeli, prečo by ste to nemali robiť.

Pôsobenie energetiky

Medzi množstvom nápojov, ktoré sa dajú v obchode nájsť, sú aj energetické. Počas tréningu nie sú dobrým riešením, pretože nehydratujú a neobsahujú minerály. Majú kofeín, ktorý stimuluje koncentráciu, no nepodporuje fyzickú námahu.

Ako sa zbaviť prebytočného tuku? – Zbytočné kilogramy znepokojujú mnohých ľudí. Aby ste sa s nimi vyrovnali efektívne, oplatí sa spojiť fyzickú námahu so suplementáciou.

Aké cviky si vybrať? – Správny výber tréningu je krokom k štíhlej postave. Ak sa plánujete zbaviť nepotrebného tukového tkaniva, oplatí sa zaujímať o aeróbne cvičenie. Ide o tréning, ktorý stimuluje aeróbne spaľovacie procesy, pri ktorých strácame tuk. Premieňa sa na energiu potrebnú pre efektívny tréning. Podporujú nás tu doplnky na báze zložiek, ktoré urýchľujú odbúravanie a spaľovanie tukov. Pôjde napríklad o L-karnitín alebo CLA.

About the author