Aby bol boj s nadbytočnými kilogramami účinný a bezpečný, musí sa viesť správnym spôsobom. Musíte sa držať určitých pravidiel, aby ste si skutočne pomohli, mohli si užiť účinky, no zároveň neoslabovali svoje telo. Rozhodne by ste nemali hladovať ani držať radikálne diéty. Najmä ak nám záleží na vyšportovanej, zdravej postave.

Ľudia, ktorí sú fyzicky aktívni a chcú nielen schudnúť prebytočné kilogramy, ale aj budovať svaly, by mali pamätať na to, že ich strava musí byť bohatá na bielkoviny. Oplatí sa však vyberať také prípravky a živiny, ktoré zároveň nebudú budovať tukovú hmotu. Vyberať môžete zo živín od rôznych výrobcov. Je dobré, ak obsahujú kofeín alebo L-karnitín – to sú naši spojenci v boji s tukom – urýchľujú jeho spaľovanie.

Správne cielené cvičenie nás ešte viac posilní svalový aparát a zároveň zlepší proporcie a tvar postavy. Tu treba pamätať na to, že strava musí byť bohatá, vyberaná tak, aby telo z týchto ingrediencií dostalo čo najviac – aby sa nehromadili, ale využívali.

Spaľovanie tukov – po akých doplnkoch siahnuť

Starostlivosť o štíhlu a zdravú postavu je jednou z požiadaviek našej doby. Nielen z estetických, ale predovšetkým zdravotných dôvodov sa však oplatí venovať tomuto aspektu osobitnú pozornosť. Pri zdravej vyváženej strave nie je potrebné siahať po rôznych pomôckach na chudnutie.

V prvom rade musíte zmeniť svoj životný štýl – väčšia fyzická aktivita spojená s ľahšou, výživnejšou stravou je kľúčom k úspechu. Neznamená to však, že nemôžete využívať rôzne spôsoby podpory – musíte však po nich siahnuť s mierou a nezabúdať, že sú len podporou v procese chudnutia, treba ich kombinovať s cvičením a zdravšou stravou.

V prvom rade si teda nájdime čas na prechádzky, beh, bicyklovanie – pravidelne, niekoľkokrát do týždňa. Vylúčme sladkosti, najmä tie kupované a obmedzme v strave živočíšne tuky a lacné rastlinné tuky. Siahnuť môžeme po doplnkoch s obsahom napríklad L-karnitínu – urýchľuje spaľovanie tukov.

Ako si múdro vybrať prípravky na chudnutie?

Chudnutie alebo boj s udržaním štíhlosti môže byť vyčerpávajúce. Bohužiaľ, veľa ľudí sa rýchlo odradí bez toho, aby na začiatku videli nejaké pozitívne výsledky. Preto k tomu treba pristupovať šikovne. Ľudia, ktorí sú zameraní na budovanie zdravšej, štíhlejšej a svalnatej postavy, si musia pamätať niekoľko pravidiel.

Musíte skombinovať šikovne vhodný cvičebný program so správne zvolenou stravou a doplnkami. Vďaka tomu môžete dosiahnuť skvelé výsledky, aj keď sa, samozrejme, vždy odporúča trpezlivosť a dôslednosť. V prípade ľudí, ktorí chcú urýchliť spaľovanie tukov, bude určite vhodné užívať prípravky s l-karnitínom, kofeínom a pod.. Tieto látky urýchľujú odstraňovanie toxínov, zabraňujú tak intenzívnemu hromadeniu tuku pod kožou, dochádza k jeho spaľovaniu rýchlejšie. Treba si vybrať dôveryhodné prípravky, s primeranými dávkami týchto látok a riadiť sa odporúčaniami výrobcu.

Treba s nimi zaobchádzať aj ako s pomôckou na chudnutie, ktorá v kombinácii so správnou stravou a fyzickou aktivitou prinesie výsledky.

About the author