Užívanie doplnkov stravy je nápomocné, ak nám záleží na efektívnom tréningu. Suplementácia spočíva v koncentrovaných dávkach zložiek, ktoré pomáhajú dosiahnuť požadované výsledky. Nákup doplnkov však treba premyslieť, aby sme si neublížili.

Pozor na predajcov – Ak chceme mať istotu, že daný doplnok je pre zdravie úplne bezpečný, oplatí sa nakupovať v renomovaných predajniach pre športovcov. Okrem toho môžeme využiť ponuku obchodov umiestnených v telocvičniach. Často si môžete kúpiť suplementy uznávaných značiek, ktoré podporia náš tréning.

Riziko pre zdravie – Ak sa spoliehame na neoverené zdroje a kupujeme látky bez originálneho obalu, hrozí, že kupujeme nebezpečné steroidy. Ide o produkty, ktoré môžu narušiť hormonálnu rovnováhu tela a spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky. Steroidy sú škodlivé pre reprodukčný systém a môžu viesť k neplodnosti.

Doplnky na chudnutie

Vedci už dlhú dobu testujú veľa rôznych doplnkov, ktorých vlastnosti vám umožňujú zbaviť sa zbytočných kilogramov. Bohužiaľ, ako sa ukazuje – neexistujú žiadne tabletky, ktoré by nám pomohli schudnúť na 100 %.

Magické spaľovače tukov nie sú riešením, ak nemáme v úmysle dodatočne cvičiť a dodržiavať zásady zdravej výživy. Bez ďalších akcií zo strany chudnúcej osoby by nemal očakávať zázraky.

Zelený čaj a guarana – Zelený čaj aj guarana majú zoštíhľujúce vlastnosti. Zelený čaj podporuje odstraňovanie vrstiev neestetického tuku z brucha, čím sa zmenšuje obvod pása.

Existujú vedľajšie účinky? Bohužiaľ, zelený čaj nie je dokonalý. Znižuje nielen vstrebávanie kyseliny listovej, ale zhoršuje aj vstrebávanie železa. Našťastie je veľmi ťažké sa ním predávkovať, pretože ide o úplne prirodzenú zložku. Ak namiesto pitia zeleného čaju užívate tablety zeleného čaju, snažte sa čo najlepšie postupovať podľa pokynov na letáku.

Priaznivé účinky doplnkov

Vhodná suplementácia môže úspešne napraviť škody spôsobené mnohými ďalšími faktormi prítomnými v našom živote na dennej báze. Dokonca aj užívanie niektorých liekov je spojené s mechanickým a chemickým poškodením gastrointestinálneho traktu a orgánov.

Medzitým môžu doplnky vytvoriť účinnú ochrannú bariéru proti takýmto udalostiam. Imunita výrazne oslabuje stres. Rýchle životné tempo, náročné povolanie, rôzne psychické poruchy – to všetko spôsobuje, že naše telo pomalšie naberá rovnováhu. Doplnky ho môžu ľahko obnoviť.

Doplnenie nedostatkov – vitamíny skupiny B a železo sú potrebné pre všetky ženy, ktoré denne užívajú perorálnu antikoncepciu, ktorá bez ohľadu na jej typ negatívne ovplyvňuje vstrebávanie vitamínov a minerálov.

Každý človek má individuálnu potrebu špecifických ingrediencií. V závislosti od rizikových faktorov, ktorým je denne vystavená, by sa mala postarať o primeranú ochranu každého tkaniva svojho tela.

About the author