Dnes žijeme v presvedčení, že ideálna žena je chudá, svalnatá s veľmi ostrými svalmi. Ste si však istý, že Anna Lewandowska a ďalší ľudia tohto typu, ktorí cvičia dlhé roky, majú zdravú postavu? Môže to byť krásne, ale vyžaduje si to veľa obetí.

Môžete sa stretnúť s príspevkami mnohých ľudí, ktorí doteraz robili to isté, že takýto životný štýl ničí telo. Takáto honba za ideálnym telom znamená veľa obetí, veľmi ťažkú ​​a drahú diétu, hodiny strávené v posilňovni a tréningy. Len navonok sa zdá, že títo ľudia sú šťastní a usmievaví, no dá im to veľa práce.

Taká profesionálna práca na tele za účelom finančného zisku, čo je vystupovanie a reklama na internete alebo v médiách, je už práca a nie je úplne zdravá, vyťahuje z tela čo najviac, pracuje na tom aj napriek únave. a ochotný urobiť čokoľvek iné. Často dokonca musíte začať užívať doping alebo iné nezdravé stimulanty, pretože v určitom okamihu je veľmi ťažké získať ďalšie účinky.

Zdravý spôsob dňa

Čo je zdravý životný štýl? Začnime od začiatku, spánok – najlepšie cca 7-8 hodín denne, práve počas spánku sa naše telo regeneruje, aj keď každý vie, že veľa ľudí čas spánku zanedbáva. Výživa je druhá dôležitá otázka, najdôležitejšia je pravidelnosť, najlepšie je jesť 4-5 vyvážených jedál počas dňa v pravidelných intervaloch.

Tieto jedlá by mali byť bohaté na živiny, sacharidy a bielkoviny, aby dodali silu a energiu, no nepriniesli nám príliš veľa prázdnych kalórií, pretože to vedie k pocitu ospalosti a obezite. Rovnako by sme sa nemali najesť do sýtosti, ale ani by sme nemali viesť k pocitu hladu.

Perfektný bude každodenný pohyb, nemusí to byť každý deň veľký tréning, pohybom je aj polhodinová prechádzka či niekoľkominútové behanie v lese. Do posilňovne by ste nemali chodiť 7 dní v týždni, týždeň by ste si mali spestriť. Dôležité je aj užívať si, keď máme lepšiu náladu, cítime sa oveľa lepšie.

Zdravé stravovanie

Keď veľa ľudí hovorí o zdravom stravovaní, myslí tým jesť šalát, obmedzovať sa a mať všeobecne nechutnú stravu. Toto je samozrejme mýtus, pretože zdravé stravovanie neznamená odopierať si všetko, čo je dobré a namiesto toho jesť zelenú.

Zdravá strava je o používaní vyvážených jedál bohatých na živiny ako je ryža, cestoviny a pití veľkého množstva vody a najdôležitejšia je pravidelná výživa, najlepšie 4-5 jedál denne v pravidelných intervaloch. Zaradenie ovocia či zeleniny do každého jedla nám samozrejme urobí len dobre, tak poďme na to.

Vyberajme si však pochúťky, ktoré máme radi, nech je strava chutná – namiesto šalátu, ak niekto nemá rád, môže zjesť banán, jablko alebo vypiť pomarančový džús. Taktiež by ste si nemali úplne odopierať sladkosti, veľa ľudí je jeden deň bez diéty, napríklad v nedeľu si dovolia pizzu alebo niečo sladké, diétu to netreba preháňať, má nám slúžiť.

About the author