Hádanka v nadpise by mala byť v prvom rade zodpovedaná tak, že upadať do akéhokoľvek extrému nie je dobré. Výber tréningu v posilňovni a cvičenia doma je vecou individuálnych preferencií, preferencií a charakteru.

Ak zvolíme správnu zostavu cvikov a plne sa tejto aktivite oddáme, je úplne jedno, kde výzvu vezmeme. Cvičenie doma má tú výhodu, že ho môžeme robiť kedykoľvek, aj keď sme začiatočníci. Pre niektorých ľudí je oveľa jednoduchšie nájsť si hodinu medzi domácimi hodinami, ako zorganizovať špeciálny výlet do fitness klubu. Na rozdiel od zdania je to tiež celý rad možností.

Silu môžeme cvičiť – aj s využitím váhy vlastného tela alebo aeróbne, pri filme na internete alebo obľúbenej hudbe. Posilňovňa má tiež svoje výhody a je tiež pre každého, hoci sa odporúča skôr pokročilým, otvára aj rôzne možnosti. Medzi veľké výhody posilňovne patrí možnosť využitia pomoci trénera.

Všetko o rolovaní

Valce pre predtréningové a potréningové valce sa v poslednej dobe stávajú čoraz obľúbenejším cvičebným zariadením. Nie je to však žiadna nevinná hračka, pretože sa treba vedieť aj správne kotúľať. Ide v skutočnosti o automasáž vykonávanú pomocou valčeka špeciálne navrhnutého na tento účel.

Účelom tejto masáže je uvoľniť svaly a hydratovať fascie, ktoré svaly obklopujú. Zle hydratované fascie sa vyznačujú zníženou pohyblivosťou, čo znamená, že sme vystavení poškodeniu, bolestiam a problémom s plnou pohyblivosťou. je náchylný na poškodenie, môže spôsobiť bolesť a výrazne obmedziť našu pohyblivosť a rozsah pohybu. Vďaka rolovaniu sú naše svaly odolnejšie voči zraneniam a kŕčom.

Je veľmi dôležité, aby sa prvé prevrátenie uskutočnilo pod dohľadom odborníka, pretože nesprávne vykonanie môže spôsobiť viac škody ako pomoci. Rolovanie by nemalo trvať dlhšie ako 10 minút a pred tréningom by ste sa mali zamerať na rýchle, mobilizujúce kotúľanie.

Nestačí len strava?

Hovorí sa, že efektívne chudnutie je zo 70 % výsledkom diéty a z 30 % efektom diéty. To je pravda. Aj keď cvičíme veľmi intenzívne a jeme príliš veľa, ako sa predpokladá v našich energetických potrebách, nemáme šancu schudnúť. Táto závislosť však úplne nefunguje ani opačným smerom.

Samotná diéta nebude taká účinná ako diéta podporená vhodným tréningom. Fyzická aktivita aktivuje proces spaľovania nepotrebného tuku a jeho využitia ako zdroja energie. Okrem toho, iba ak do jedálnička zaradíme cvičenie, naše telo po schudnutí bude vyzerať pekne. V každom inom prípade nám zostane ovisnutá a nepekná pokožka a o peknej plastike môžeme len snívať.

Ľudovo povedané, telo sa vďaka cvičeniu spevní a spevní sa aj štruktúra svalov. Môžete si vybrať akúkoľvek pohybovú aktivitu, najdôležitejšie je, aby ste ju zladili so svojou postavou a životným štýlom. Fyzická aktivita tiež pomáha bojovať proti stresu a uvoľňuje hormóny šťastia, ktoré sú pri redukčnej diéte také dôležité.

About the author