Ľudia, ktorí žijú aktívne, vyzerajú lepšie. Dá sa to vidieť aj voľným okom a nikoho o tom netreba príliš presviedčať. Zdravý životný štýl vrátane športovania sa však premieta aj do atraktívnejšieho a mladšieho vzhľadu v budúcnosti.

Vďaka systematickej pohybovej aktivite je aj ľudská pokožka lepšie prekrvená a vyživovaná. Plynulosť času ju teda až tak nebolí. Ľudia, ktorí sa o seba starajú, majú aj zdravšie vlasy a nechty, čo je tiež dôležité pre udržanie pekného vzhľadu. Navyše, vďaka fyzickej aktivite sa udržiava zdravá telesná hmotnosť.

A štíhlejší, dobre osvalení ľudia majú tendenciu vyzerať mladšie, ako by naznačoval ich rodný list. Pohyb tiež pomáha udržiavať optimálnu hladinu hormónov šťastia a zároveň minimalizuje koncentráciu kortizolu. Menej napätia a väčšia relaxácia zlepšuje aj ľudský vzhľad. Dlhý zoznam výhod fyzickej aktivity, vrátane tých, ktoré súvisia s výzorom, by mal ľudí o tomto športe presvedčiť.

Trochu pohybu na prázdniny

Blížiace sa sviatky sú spojené predovšetkým s chutným jedlom a možnosťou stráviť príjemné chvíle s najbližšími. Samozrejme, tradične pri stole. Takáto relaxácia je nepochybne patričná, ale stojí za to myslieť aj na aspoň miernu námahu.

Ako napríklad aj krátka prechádzka po raňajkách alebo obede. Dôležité je predsa len sa trochu pohnúť od stola. Potom sa nielen obmedzí množstvo skonzumovaného jedla či alkoholu, ale rýchlejšie sa strávi aj to, čo sa už zjedlo. Aktívna aktivita zároveň zlepšuje vašu pohodu. Menej výčitiek svedomia k množstvu skonzumovaného jedla sa oplatí trochu pohnúť.

Vianoce boli a sú časom venovaným najmä rodine. Neznamená to však oslobodenie od povinnosti starať sa o svoje zdravie. A sedenie pri stole niekoľko dní mu určite nepomôže. Preto stojí za to pozvať príbuzných a priateľov a ísť na prechádzku. V mene veselšej, slávnostnejšej a harmonickejšej nálady.

Počas tréningu sa nemusíte unaviť

Najlepším príkladom toho je joga. V tomto cvičebnom systéme je s aktivitou tradične spojené všetko. Dynamickejšie prekrvenie, lepšie okysličenie organizmu, spevnenie a natiahnutie svalov. Nejde však o žiadne klasicky vynaložené úsilie, ktoré by bolo založené na dynamike pohybu.

Cvičenie jogy telo neunavuje, pretože znamená v prvom rade relax. Okrem toho prospieva nielen telu, ale aj duševnému zdraviu. Joga obnovuje rovnováhu vo vnútri celého organizmu. To sa premieta do pozitívnejšieho postoja k svetu, väčšieho pokoja, ako aj zbavenia sa ťažkostí v prúdení energie.

Nie každý tomu musí veriť, no oplatí sa na tom minimálne popracovať. Človek je viac než len fyzický. Jeho život je plný napätia a ťažkostí, ktoré sa hromadia práve vo svaloch. Pomocou jogy sa uvoľnia, lepšie sa prekrvia a sú silnejší. Je to užitočné bez ohľadu na životný štýl, vek alebo pohlavie.

About the author