Pár hodín práce za stolom, potom príchod domov a už sa vám nič nechce. A treba upratať, umyť, niečo zjesť a občas sa postarať o deti či manžela. A ako pravidelne cvičiť, keď nie je čas, o energii ani nehovoriac? Prvým bodom je určite usporiadať si život.

Mali by ste si nájsť pol hodinu denne. Najlepšie ráno, ak pracujete v kancelárii. Po práci sa vám v skutočnosti nechce veľa robiť a stále musíte sledovať tie veci, ktoré sa vám počas dňa nahromadili. No nejako je to tak, že ráno toho máme na hlave menej. Naplánovať si deň a nájsť si ráno 30 minút pre seba je teda nevyhnutné. Ďalšia vec je typ cvičenia. No dôležité je jednoducho robiť to, čo nám robí dobre.

Máte radi skákanie cez švihadlo – skočte naň. Mal si rád beh – beh. A keď máte radi strečing, použite túto zostavu cvikov. Na začiatku je najdôležitejšie robiť to, čo máte radi a to ostatné príde časom, keď sa nám samotný pohyb zapáči a stane sa z neho zvyk a bez cvičenia si už ani deň nevieme predstaviť.

Cvičiť doma alebo v posilňovni?

Žiadna diéta nebude fungovať, ak nezmeníte svoj životný štýl. V prvom rade ide o fyzickú aktivitu alebo vzdanie sa určitých návykov – či už stravovacích alebo každodenných. Fyzické cvičenia – ako hovoria tréneri – nie sú určené na potešenie, majú byť účinné.

Postupom času vám však fyzická námaha, či už počas fitness hodín alebo ranného behania, začne byť príjemná. Dá sa povedať viac, po pár týždňoch pravidelného cvičenia sa bez neho nezaobídete. Najmä ak vidíte výsledky svojej tvrdej práce. Nikdy nie je neskoro zvýšiť svoju aktivitu. Ak sa však v posledných rokoch vaša aktivita obmedzovala na zídenie po schodoch a prechádzku pár metrov od domova k autu, môže to byť zo začiatku naozaj ťažké.

Ak máte problém cvičiť v skupine, začnite s domácim cvičením osamote. Na internete nájdete množstvo blogov a videoblogov, kde vám profesionálni tréneri ukazujú, ako cvičiť a aké zostavy budú pre vás tie najvhodnejšie. Keď sa dostanete do štádia, kedy môžete bez problémov cvičiť 45-60 minút – pravdepodobne ste pripravení cvičiť v skupine.

Cvičte s partnerom

U nás doma je skutočná revolúcia, keď to zrazu začne robiť človek, ktorý doteraz necvičil. Chudnutie, jedálniček, tréningy a motivácia jej dajú hlavu dole. Aj to niekedy ovplyvňuje vzťah s partnerom, pretože ho môžete ľahko zanedbávať.

Preto, aby sa tieto dva svety prepojili, stojí za to presvedčiť partnera na spoločné cvičenie. Ich výhod je veľa. V prvom rade takéto cvičenia, ktorých je na internete pre páry neúrekom, budujú blízkosť. Ak na to denne zabúdame, je tu dobrá príležitosť, ako to dobehnúť. Okrem toho spoznávame svoje telá, čo sa môže pretaviť aj do erotického života.

Rozhodne pružné a pevné telá dokážu v spálni viac ako pár s nadváhou bez akejkoľvek kondície. Ďalším dôvodom je budovanie dôvery. Ak sa rozhodnete robiť extrémnejšie cvičenia, jedna strana bude musieť dôverovať druhej. Je to dobré pre tých, ktorí začínajú svoj vzťah, a pre tých, ktorí naň trochu zabudli, v zápale rutiny, ktorá môže zabiť aj ten najtrvalejší vzťah.

About the author