V súčasnosti si čoraz viac ľudí kladie otázku, ako sa o seba starať, zdravú stravu, cvičenie, či takzvaný „fit life style“. Aby ste to dosiahli, overenie vašej stravy je nevyhnutné, pretože ste to, čo jete. Pre odhodlaných navrhujeme pridať cviky, ktoré vám pomôžu vypracovať správnu postavu.

Tieto dva aspekty nielen zlepšia náš vzhľad, ale určite zlepšia aj našu pohodu. Tak poďme na to! Pri plánovaní diéty sa nemusíme ničoho vzdávať, ale len vyberať tie správne suroviny. V prvom rade sa zamerajme na zeleninu, ktorou čiastočne nahrádzame mäso, ide najmä o zmenu pomerov na tanieri.

Po druhé, vyhnite sa vyprážaniu. Na ohrievanie jedla použite rúru alebo paru, verte, že toto jedlo môže chutiť oveľa lepšie, ako sa zdá. Je dôležité udržiavať telo hydratované, preto pite veľa vody a vyhýbajte sa soli v kuchyni. Vyhnite sa tiež vysoko spracovaným produktom, ktoré okrem pocitu sýtosti neposkytujú vášmu telu nič. Veľa štastia!

Móda pre zdravie

Zdravý životný štýl si získava čoraz väčšiu obľubu. Ešte pred desiatimi rokmi bola táto popularita takmer zanedbateľná. V časoch rýchlo sa rozvíjajúcej vedy a medicíny a zvyšujúceho sa povedomia verejnosti o vplyve rôznych návykov na naše zdravie je starostlivosť o priaznivú životosprávu čoraz viac ospevovaná a rozšírená.

Určite tu veľkú rolu zohrávajú aj sociálne siete a weby – rôzne diskusné fóra, blogy, tematické portály, facebook, instagram … fotky a príspevky tam zdieľané často propagujú zdravé stravovanie a pravidelný pohyb, čo určite často podnecuje nových ľudí k zmenám k svojim každodenným návykom.

Čoraz viac ľudí sa snaží žiť zdravo a špecifická móda pre to je veľmi pozitívny jav. Ukazuje, že starostlivosť o vlastné telo nemusí byť spojená s množstvom odriekania, môže byť jednoduchá, príjemná a zlučiteľná s prácou, štúdiom či inými povinnosťami.

Ako sa stravovať zdravo a chutne?

Diéta – toto slovo u nás rozhodne nemá dobré asociácie. Spravidla si myslíme, že zdravé stravovanie si vyžaduje veľa odriekania, zrieknutia sa obľúbených pochúťok a lahôdok a jedenie jedál, ktoré nám neprinášajú žiadne potešenie. Medzitým je možné zostaviť jedálny lístok, ktorý bude vyhovovať aj našim kulinárskym chutiam a bude spĺňať zásady zdravého stravovania.

Kde čerpať inšpiráciu? Na trhu je množstvo kníh, no skutočnou pokladnicou vedomostí je internet. Je to nevyčerpateľná studnica nápadov na jednoduché, chutné a zdravé jedlá. Aj keď zeleninu nespájame práve najlepšie, oplatí sa vyskúšať aj iné spôsoby prípravy – určite si niektorý z nich obľúbime a oriešky, semienka, semienka, sušené ovocie – môžu úspešne nahradiť sladkosti v našej každodennej strave.

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako pripraviť zdravšie jedlá, je mäso radšej opekať alebo dusiť, než ho vyprážať v obale, ktorý nasiakne tukom. Stačí zaviesť niekoľko jednoduchých návykov, aby bola naša strava oveľa zdravšia.

About the author