L – glutamín je doplnok stravy, ktorý veľmi často využívajú športovci. Pre mnohých z nich je to jeden z najlepších a dokonca najlepší prípravok spomedzi mnohých doplnkov dostupných na trhu. Nikoho tento názor neprekvapí.

Glutamín má mnoho výhod. Jedným z nich je napríklad jeho obrovský vzácny vplyv na ľudský organizmus. Jeho použitie môže výrazne uľahčiť tréning a pomôcť vám dosiahnuť vaše ciele. Pôsobením glutamínu sa zvyšuje hladina hormónov zodpovedných za rast a vývoj svalov. Vďaka tomu môže človek užívajúci glutamín počítať s oveľa intenzívnejším nárastom svalovej hmoty.

Doplnok L – glutamín navyše zvyšuje svalový anabolizmus a brzdí svalový katabolizmus. Znižuje tiež čas, ktorý vaše svaly potrebujú na zotavenie po náročnom a náročnom tréningu. To nie sú všetky benefity L – glutamínu – je ich oveľa viac. Tento doplnok sa oplatí používať, pretože má mnoho výhod.

Acai – úžasná droga na všetko?

Acai bobule sa pred časom objavili na trhu ako úžasný produkt takmer ku všetkému. Zaujalo to najmä ľudí na chudnúcej diéte. Skutočne ide o veľmi cenné ovocie, no v žiadnom prípade neriešia zdravotné problémy a nemožno ich považovať za všeliek.

Nájdeme tu vitamíny B1, B2 a B3, vitamíny C a E, ale aj minerály ako draslík, vápnik či fosfor. Acai bobule sú tiež dobrým zdrojom omega-6 a omega-9 mastných kyselín a bielkovín. Nájdeme tu aj veľkú injekciu antioxidantov prospešných pre naše telo. V acai je viac týchto antioxidantov ako v akomkoľvek inom ovocí a prichádzajú v celkom dobrej zmesi.

Nájdeme tu fenolové zlúčeniny vrátane antokyánov, ktoré podporujú obehový systém, fungovanie krvných ciev a špeciálnym spôsobom podporujú zrak. Acai majú veľmi dobrý čistiaci účinok. Neutralizujú voľné radikály, pomáhajú telu zbaviť sa toxínov. Podporujú aj tráviaci systém.

Cez kapsaicín až ku hviezdam

Kapsaicín je alkaloid, ktorý by sme si mali spájať hlavne so všetkými druhmi feferóniek. Práve táto látka má na svedomí veľmi ostrú chuť, na ktorú naše telo občas zareaguje slzením či dokonca bolestivou reakciou.

Ukazuje sa, že toto vnímanie ostrosti je spôsobené tým, že kapsaicín spôsobuje minimálne poškodenie nášho nervového systému, veľmi pripomínajúce poškodenie popálením. efekt? Nervový systém vyšle signál do mozgu o zranení a ten na zmiernenie negatívnych vplyvov dodáva nášmu telu endorfíny. Ide o látky, ktoré zmierňujú bolesť a navodzujú stav šťastia.

Zoči-voči „falošnému poplachu“ kapsaicínu nás skutočne tešia. Okrem toho kapsaicín zlepšuje metabolizmus v tele, čo je dôležité najmä pre ľudí s redukčnými diétami. Zaujímavé je, že na to stačia aj malé dávky látky. S dochucovaním jedál sa to teda neoplatí preháňať, o to viac, že ​​prebytok kapsaicínu môže byť pre náš organizmus škodlivý.

About the author