Živiny sú vytvorené hlavne pre športovcov. Preto ak nerobíme žiadne športy, nemali by sme ich brať. Musia sa užívať nielen v spojení s cvičením, ale aj s vyváženou stravou. Majú poskytnúť ľudskému telu tie najcennejšie živiny, vitamíny a minerály. Ak ich jeme v jedlách, tak doplnky nepotrebujeme. Niektorí dokonca hovoria, že sa im vtedy treba vyhýbať. Je veľmi ľahké sa predávkovať. Táto podmienka sa týka nielen liekov, ale aj vitamínov. Takže si treba dávať pozor.

Veľmi špecifickú úlohu majú doplnky, ktoré používajú športovci. Počas tréningu strácajú všetky živiny. Úlohou kondicionéru je tieto zložky doplniť. Telu sa dodávajú aj látky, ktoré sú určené na budovanie svalov a ovplyvňujú vytrvalosť. Počas tréningu musíme mať veľa sily. Živiny prispievajú k akumulácii energetických zásob.

Živiny treba brať s rozumom. Samozrejme, mali by ste venovať pozornosť zdrojom doplnkov. Musíme ich kúpiť v špeciálnych predajniach pre športovcov alebo v lekárňach. Nemali by ste ich kupovať zo zdrojov neznámeho pôvodu.

Živiny pre chudých

Posilňovňa je spôsob, ako vyriešiť veľa problémov. Niektorí muži chcú cvičením zvýšiť svoju telesnú hmotnosť, iní chcú dosiahnuť krásnu svalovú štruktúru. Keď začínate svoje dobrodružstvo s týmto miestom, oplatí sa nahliadnuť do regálu s živinami pre športovcov. Samozrejme, jej výber by nemal byť náhodný.

Od prírody by štíhli ľudia mali začať vytvorením racionálneho stravovacieho plánu. V tomto prípade nebudete musieť spaľovať tuk. Okamžite budete môcť začať budovať svalové tkanivo. Tu budú najdôležitejšie časté a vyvážené jedlá. Nemôžete sa však neustále prejedať. Najlepšie je jesť štyri bežné jedlá denne.

Dôležité bude aj spomalenie metabolizmu, čo je nevyhnutné, keď chcete svoje telo obohatiť o krásne vypracované svaly. Telo musí mať čas absorbovať živiny. V obchodoch pre kulturistov a športovcov sú doplnky, ktoré trochu spomaľujú rýchlosť metabolizmu. Vďaka tomu bude mať aj ten najštíhlejší človek šancu vybudovať si nové svalové vlákna počas potréningovej regenerácie.

Aký kondicionér pre ťažšieho človeka?

V prípade kulturistov je statná a kompaktná postava polovica úspechu. Obrovskou výhodou je budovanie svalovej hmoty a absencia akéhokoľvek sklonu k ukladaniu tuku. Aj títo ľudia by si však mali dávať pozor. Čaká ich veľmi obmedzujúca diéta a extrémne ťažké cvičenie.

Ťažší človek musí tráviť v posilňovni oveľa viac času ako štíhly človek. V tomto prípade treba pamätať aj na správnu regeneráciu a veľké množstvo sacharidov v strave.

Pri výbere doplnkov stravy však nebudú mať ľudia s ťažšou postavou prakticky žiadny problém. Môžu si vybrať, čo chcú, pretože im naozaj nič nemôže ublížiť. Na začiatku svojho dobrodružstva s posilňovňou by si mali zvoliť sacharidové doplnky a proteínové prípravky. Čo sa týka tých druhých, najlepšie je vybrať si tie, ktoré obsahujú 50 percent bielkovín. Svaly vďaka nim naberú hmotu racionálnym spôsobom. Po niekoľkých mesiacoch cvičenia sa tieto lieky môžu premeniť na tréningové nápoje a pravidelné vitamínové komplexy.

About the author